Witaj na fishbook.pl
portalu społecznościowym
dla wędkarzy
Twórz własne łowiska, zapisuj swoje połowy oraz dziel się nimi ze swoimi znajomymi!
Analizuj sukcesy i porażki, wymieniaj doświadczenia!
Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym.
Akceptuję
15.03.2015
(Okolice południa)
  • Dorsz
    42cm, 635gramów, Gruntówka
    Przynęta naturalna zwierzęca - "Krewetka"
Rogaland, Norwegia

Temperatura powietrza  10°C
Opady Brak opadów
Zachmurzenie Bezchmurnie
Ilość polubień3 Ilość komentarzy4

Ja około września października łowiłem dorsze z brzegu na myślę dużej głębokości, sprzęt który miałem do dyspozycji pozwolił max 60 gr obciążenia które po zarzucie opadało ok nawet minuty. Łowiliśmy z wysepki z widocznym skalnym spadem niemal pionowym bo po rzucie `z pod kiecy` ciężarek opadał bez końca jakby zaślizgiwał się po zboczu dna. Mimo to dorsze nie przekraczały 2 - 2.5 kg i utrapieniem szybko stawały się flądry które pożerały każdą przynętę podaną z dna.

A na jakiej głębokości biorą Ci te dorsze. Jak byłem w Norwegii to z brzegu trafił mi się tylko jeden dorsz, poza tym tylko małe czarniaki, makrele i belona. No i ja łowiłem na spinning

Ja w ostatnim tygodniu 3 razy siedziałem w Drammen na krewete ale żeby chociaż coś..... Zmarzłem jak g...o w trawie  i kończyło się kanapką z subway-a.