Witaj na fishbook.pl
portalu społecznościowym
dla wędkarzy
Twórz własne łowiska, zapisuj swoje połowy oraz dziel się nimi ze swoimi znajomymi!
Analizuj sukcesy i porażki, wymieniaj doświadczenia!
Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym.
Akceptuję
13.08.2014
(Wieczór)
  • Szczupak
    40cm, Spinning
    Przynęta sztuczna - "Salmo Sting S9SP SCS"" (wobler, Salmo, 9.0cm, 4.0gramów)
  • Pstrąg potokowy
    36cm, Spinning
    Przynęta sztuczna - "Holo Reflex Impir" (błystka obrotowa, 4.0gramów)
Longford, Irlandia

Temperatura powietrza  16°C
Opady Mżawka
Zachmurzenie Umiarkowane zachmurzenie
Opis połowuWszystkie rybki wrociły do domu
Ilość polubień4 Ilość komentarzy3

Ładnie ubarwione rybki.

Jeśli chodzi o wymiary ochronne to moim zdaniem tak powinno być że chronimy rybki, które są najcenniejsze dla ekosystemu - na przykład zakaz zabierania szczupaka od 50 do 85cm a mniejsze i większe można. W miejscach, gdzie jest sporo danego gatunku takie wymiary zapobiegają karłowaceniu ryb, co jest powszechne u okoni, płoci, leszczyków, karasi.

Oczywiście wymiary powinny być ustanowione przez fachowców, najlepiej pod konkretny akwen ...ale kto w Polsce ma na to pieniądze.

No i prawidłowo, o ile dobrze pamiętam wymiar ochronny pstrąga w irlandi to 12 cali - ciekawostka większe należy wypuścić bo na wyspach chroni się duże ryby zdolne do rozrodu, w polsce jest odwrotnie.

 

Wszystkie rybki wróciły do wody. 36 cm kolega w kropki był nadspodziewanie silny - slalomy, salta i dzikie akrobacje mało co nie połamały bardzo delikatnej wklejanki ;)