Witaj na fishbook.pl
portalu społecznościowym
dla wędkarzy
Twórz własne łowiska, zapisuj swoje połowy oraz dziel się nimi ze swoimi znajomymi!
Analizuj sukcesy i porażki, wymieniaj doświadczenia!
Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym.
Akceptuję

Konkurs Szczupak 2016

W konkursie bierze udział każde zdjęcie szczupaka opublikowane w formie połowu na naszym portalu w dniach 24.09-31.12.2016r

Najciekawsze zdjęcia wybierze komisja, ale najważniejsze żeby na zdjęciu był szczupak! Zdjęć nie trzeba rejestrować, trzeba tylko zaznaczyć w zgłoszonym połowie, że złowiono szczupaka, podać metodę i przynętę no i oczywiście dodać jedno lub więcej zdjęć ze szczupakiem.

Kryteria pomocnicze wyboru najciekawszych zdjęć to (w kolejności losowej):

  • data połowu, najlepiej jesień 2016
  • wielkość ryby, interesują nas tylko sztuki wymiarowe!
  • jakość, kompozycja i ogólna uroda zdjęcia - na pewno zdjęcia w plenerze będą miały przewagę nad kafelkami w łazience ;-)
  • pomysłowość
  • ilość polubień

Nagrody

Karol S. Napora 'Szczupak'Dla autorów dwóch najciekawszych według nas zdjęć mamy książki Karola Napory pt. “Szczupak” traktujące o biologii i metodach połowu tej ryby. Zdobywcy pierwszych miejsc dostaną też ręcznie wykonane przynęty, robione specjalnie pod szczupaki i gadżety od fishbook.pl.

Przewidujemy też upominki lub nagrody dla innych uczestników konkursu w zależności od tego, ile zgłoszeń otrzymamy.

Zdjęcia, które wzięły udział w konkursie

Ładowanie zdjęć konkursowych...

Wyniki

Otrzymaliśmy 20 zdjęć od 10 użytkowników. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! Wybór nie był prosty i oczywisty dlatego KAŻDY uczestnik dostaje od nas gadżety w postaci czapeczki i naszywki.

Zwycięzcy

Zwycięzcami, do których idą książki Karola Napory "Szczupak" i przynęty szczupakowe zostają patryk2806 i RadekWozniak za zdjęcia
Zwycięzkie zdjęcia: patryk2806 ze szczupakiem 95cm, złowionym 18.09.2016 (po lewej) i RadekWozniak ze szczupakiem 110cm, złowionym 1.11.2016 (po prawej)

Wyróżnienia

Postanowiliśmy wyróżnić także dwóch innych łowców Dawid73198 i deywed12 za zdjęcia
Zdjęcia wyróżnione: Dawid73198 ze szczupakiem 91cm, złowionym 09.10.2016 (po lewej) i deywed12 ze szczupakiem 112cm, złowionym 02.10.2016 (po prawej)
Wyróżnieni dostaną od nas przewodniki turystyczne po Polsce.

GRATULUJEMY!!!

Uzasadnienie

Więkość zgłoszonych zdjęć przedstawiała szczupaki ponad 80cm ale nie to było głównym kryterium wyboru. Dodatkowo kryterium wielkości byłoby niesprawiedliwe, bo jedna z ryb była opisana na 131cm a naszym zdaniem trochę jej do tej długości brakowało ;-).

Jeśli chodzi o dwa zwycięzkie zdjęcia to przedstawiają dumnego, uśmiechniętego łowcę z dużą rybą, gdzie wielkość zdobyczy i okoliczności połowu nie dają żadnych wątpliwości. Zdjęcie Patryka było zdecydowanie najciekaszym ujęciem, zdjęcie Radka przedstawia go z dużą rybą w dobrej kondycji. Trochę im brakuje jeśli chodzi o jakość ale ta uwaga odnosi się do większości nadesłanych zdjęć.

Wyróżniliśmy też zdjęcia Dawidów. Pierwsze jest pozytywne i fajnie skadrowane, drugie za sporą rybę, wyróżniające się oświetlenie i ciekawy opis.

UWAGA: Informacje dotyczące nagród!

Prosimy o przysłanie nam adresów (na terenie Polski), na które mają zostać wysłane nagrody i upominki. Najlepiej żeby Państwo użyli formularza do wysyłania wiadomości z sekcji "Wiadomości" na koncie użytkownika. Taką wiadomość należy wysłać do użytkownika 'fishbook'.

Można też wysłać adres za pomocą emaila ale prosimy aby adres e-mail nadawcy był taki, na jaki zostało założone konto w portalu fishbook.pl. Jeśli będą problemy to proszę użyć formularza kontaktowego na stronie.

Na adresy czekamy do 19.01.2017r.